Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Przedstawiamy 3 powody, dlaczego warto przestać myć twarz z rana 

Zaraz po wstaniu idziemy do łazienki, myjemy twarz wodą z dodatkiem żelu bądź pianki i przystępujemy do dalszych kroków pielęgnacji. Trochę to trwa, ale jesteśmy do tego przyzwyczajone i wykonujemy to niemalże mechanicznie. Mycie twarzy traktujemy prawie na równi z myciem zębów i nie wyobrażamy sobie dnia bez tej czynności. A co jeśli…można przestać myć twarz z rana, a dzięki temu zyskać nie tylko czas, ale i piękniejszą cerę? W tym wpisie przedstawiamy 3 powody, dlaczego warto przestać myć twarz z rana. 

Nieraz przy niedoskonałościach próbujemy wszystkiego, by się ich pozbyć. Zmieniamy kosmetyki, inwestujemy w coraz to droższe marki i coraz bardziej rozbudowujemy swoją pielęgnację. Jednak efekt często jest odwrotny od zamierzonego i zamiast być lepiej, jest tylko gorzej. Może w takim przypadku warto spróbować czegoś zupełnie innego? Takim przeciwieństwem rozbudowanej pielęgnacji, jest jej zminimalizowanie. W przypadku zdecydowania się na przestanie mycia twarzy z rana jest duża szansa, że stan skóry poprawi się. 

3 powody, dlaczego warto przestać myć twarz z rana 

1. Dajemy skórze odpocząć

Jeśli używamy delikatnych kosmetyków to oczyszczania twarzy i robimy to naprawdę delikatnie, to nie szkodzimy skórze. Niemniej jednak często robimy to nieodpowiednio: mocno przecieramy, trzemy, wręcz szorujemy skórę. Przez to tylko jej szkodzimy! Podrażniona skóra jest równoznaczna z wypryskami, zaczerwienieniami  i pryszczami. Jeśli natomiast zrezygnujemy z mycia twarzy raz dziennie, to damy jej szansę na regenerację.

2. Zyskujemy czas 

Wszystkie dobrze wiemy, że każda minuta z rana jest cenna. Jeśli przestaniemy myć twarz z rana to znacząco skrócimy czas porannej pielęgnacji. Składa się ona bowiem jedynie z przetarcia skóry tonikiem bądź hydrolatem. Trwa to dosłownie kilkanaście sekund.

3. Wieczorna pielęgnacja lepiej zadziała 

Wieczorna rutyna pielęgnacyjna zwykle jest naprawdę rozbudowana. W końcu nie po to nakładamy na twarz serum, a dwa rodzaje kremów (nawilżający i pod oczy), aby po kilku godzinach zmyć te produkty. Jeśli nie będziemy myć twarzy z rana, to skóra będzie mieć więcej czasu na wchłonięcie każdej kropli zaaplikowanych produktów.

Czy każdy może przestać myć twarz z rana?

Ogólnie rzecz biorąc tak. Ważne, by patrzeć, jak zachowuje się skóra. Już po kilku dniach widać, czy służy to skórze. Niemycie twarzy z rana szczególnie sprawdzi się posiadaczkom cery suchej. Niemniej jednak zaprzestanie mycia twarzy z rana może okazać się nie najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek cery tłustej lub cery trądzikowej. Mycie twarzy w przypadku tego typu cer pozwala pozbyć się nadmiaru sebum, bakterii i drobnoustrojów, więc zaprzestanie mycia może pogorszyć wygląd skóry, zamiast go poprawić.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *