Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Proste triki na urodowe wpadki

Triki na urodowe wpadkiOdpryskujący lakier to zmora wielu kobiet. Oczywiście uszkodzony manicure łatwo jest naprawić: wystarczy zmyć stary lakier do paznokci i nałożyć nową warstwę. Ale co zrobić, gdy lakier właśnie się skończył, a ty potrzebujesz natychmiastowej poprawki? Zamocz na chwilkę cały paznokieć w zmywaczu; produkt powinien rozpuścić się. Teraz możesz zacząć działać. Pędzelkiem przeciągnij po paznokciu, zakrywając lakierem miejsce po odprysku.

Kolejnym problemem kobiet są cienie pod oczami. Te, które nie są objawem chorób, z łatwością zamaskujesz. Użyj do tego korektora o żółtym odcieniu. Ten pigment skutecznie zamaskuje niedoskonałości skóry i jednocześnie nie podkreśli tzw. worków pod oczami. Korektor nałóż pędzelkiem lub palcami i wklep go dokładnie. Kosmetyk nie może gromadzić się w zmarszczkach pod oczami. Zaaplikowany korektor delikatnie przypudruj.

Czerwone krostki na ramionach są często spotykane u osób z suchą skórą. Jest to skutek rogowacenia okołomieszkowego, czyli wadliwego procesu wytwarzania keratyny i złuszczania naskórka. Skórne zmiany mogą dotyczyć całej powierzchni ciała. W walce z nimi pomogą produkty nawilżające, bogate w mocznik o wysokim stężeniu, witaminy A i E, kwasy AHA i BHA. Równie dobrze sprawdzi się kwas mlekowy, a ukryć krostki pomoże krem BB.

Szybko odrastające włoski na nogach spędzają sen z powiek wielu kobietom. Szczególnie uciążliwe jest ciemne i grube owłosienie, które pojawiają się już dwa dni po depilacji. Włoski niszczą rajstopy, nogi są nieprzyjemne w dotyku, a my mamy trudności z nałożeniem balsamu lub samoopalacza. Jeżeli golisz nogi maszynką jednorazową, to po kilku zabiegach jest ona bezużyteczna. Nie musisz także wydawać pieniędzy na laserowe usuwanie owłosienia (fotoepilacja). Zaraz po depilacji nałóż na nogi produkt opóźniający wzrost włosków. Wystarczy, że kosmetyk taki wsmarujesz w skórę, a poczujesz uczucie złagodzenia i nawilżenia. Po kilkudniowej kuracji włoski będą słabsze i jaśniejsze.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *