Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Olejek jojoba – właściwości i zastosowanie

Olejek jojobaOlejek jojoba pozyskiwany jest z krzewu rosnącego w Ameryce Środkowej. Ziarna tej roślinki w połowie składają się z 50% ze składników tłuszczowych, a po wytłoczeniu ich na zimno uzyskuje się olej w żółtym kolorze o charakterystycznym orzechowym zapachu. Olej jojoba przechowywać należy w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej lub w lodówce. Produktu nie wolno wystawiać na działanie promieni słonecznych oraz narażać na działanie wilgoci.

Dlaczego olejek jojoba jest tak skuteczny w pielęgnacji skóry twarzy i ciała? Produkt zawiera składniki zbliżone do tych, które występują na powierzchni skóry ludzkiej. Substancje te odpowiadają za nawilżenie, pielęgnację i ochronę. Dodatkowo olejek jojoba łatwo aplikuje się i szybko wchłania, nie pozostawiając tłustych śladów. Co zawiera olejek jojoba? W jego skład wchodzą między innymi: skwalen, nasycone i nienasycone alkohole, kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, E i F.

Olejek jojoba polecany jest do każdego rodzaju skóry, nawet do skóry tłustej i mieszanej. Posiada właściwości antybakteryjne, dlatego może zmniejszyć wydzielanie sebum i zredukować świecenie się skóry. Ponadto produkt zawiera witaminę E, która regeneruje skórę i działa antyoksydacyjnie. Olejek jojoba można stosować także na skórę suchą i wrażliwą. Produkt nawilża, zmiękcza i łagodzi stany zapalne skóry. Dodatkowo wygładza, odżywia, chroni przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem słonecznym oraz spłyca niewielkie zmarszczki. Olejek jojoba może być stosowany do pielęgnacji skóry rąk, paznokci i okolic oczu.

Olejek jojoba można wykorzystać także jako kosmetyk pielęgnujący włosy i skórę głowy. Nałożony na pasemka nabłyszcza i wygładza je oraz chroni przed działaniem promieni słonecznych i innych szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Produkt wmasowany w skórę głowy, odżywia cebulki włosów, sprawiając, że pasemka są wzmocnione i zdrowsze. Olejek jojoba niweluje również łupież i łojotok skóry głowy. Można stosować go jako maseczkę na zniszczone włosy lub rozdwojone końcówki.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *