Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Najmodniejsze fryzury tego sezonu. Jak czesać się wiosną?

Czy wiesz, jakie są najmodniejsze fryzury na wiosnę w tym sezonie? Królują zarówno koki, jak i warkocze, ale przede wszystkim grzywki. Sprawdź trendy fryzjerskie na nadchodzący sezon i odmień się po zimie!

Mroźna zima to trudny czas dla naszych włosów. Wraz z nadejściem wiosny może okazać się, że są przesuszone, osłabione, łamliwe i rozdwojone. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, regeneracja i nawilżanie, jednak wiosnę można tchnąć we włosy także odpowiednią fryzurą!

Jak czesać się wiosną?

W tym sezonie stawiamy przede wszystkim na naturalność. Najmodniejsze fryzury na wiosnę to te, które wyglądają, jakby były zaplecione zupełnie spontanicznie lub uczesane tylko wiatrem. Naturalna niedbałość i dziewczęcość to właśnie trendy, które będą królowały tej wiosny. Podobnie jak prostota, która jest piękna sama w sobie. Wiosną, kiedy wreszcie robi się ciepło, wychodzą pierwsze promyki słońca, a my zrzucamy ciężkie ubrania, najważniejsza jest lekkość – także w sposobie uczesania.

Fryzura na wiosnę – na chłopczycę

Jeśli lekkość, to tylko krótkie włosy. Tej wiosny modne będą fryzury typu pixie i różnego typu uczesania “na chłopczycę”. Najlepiej z grzywką i w wersji pełnej wiosennej swobody. Zamiast gładko uczesanej fryzury, lepiej postawić w tym sezonie na potargane, roztrzepane i swobodne uczesania.

Fryzura na wiosnę – warkocze, warkoczyki

Co kojarzy się z wiosną? Zakwitające na łąkach trawy, zioła i kwiaty, do których jak znalazł pasują warkocze. Tej wiosny bardzo popularne będą fryzury z warkoczami w różnych wersjach – możemy sięgać po kłosy, dobierańce, warkocze klasyczne albo francuskie. I, co ważne, wcale nie muszą to być bardzo ciasne i gładko zaplecione warkocze. Im więcej niesfornych kosmyków i luźniejszych splotów, tym lepiej.

Fryzura na wiosnę – z grzywką

Dobra wiadomość dla fanek grzywki jest taka, że tej wiosny znowu modne będą wszystkie fryzury ozdobione grzywkami. Odsłonięte czoło czas złagodzić kilkoma opadającymi kosmykami – na bok lub na prosto, cieniowanymi lub nie. Ważna jest jednak lekkość, więc wiosną nie sprawdzą się grube, ciężkie i gęste grzywki.

Fryzura na wiosnę – bananowy kok

Wiosną w powietrzu unosi się atmosfera radości i miłości. A czy jest coś bardziej romantycznego niż nisko upięty kok z luźno wypuszczonymi kosmykami? Jeśli jeszcze nie słyszałaś o fryzurze w stylu banana bun, koniecznie musisz poćwiczyć ten splot, żeby zaskoczyć nim już tej wiosny. Kok banan w wersji klasycznej jest gładko zaczesany, ale w tym sezonie stawiamy zdecydowanie na zmierzwione fryzury, więc warto wypuścić z niego kilka kosmyków i nadać mu dziewczęcej lekkości.

Fryzura na wiosnę – w stylu retro

Jak jeszcze możemy czesać się tej wiosny? Do łask wracają fryzury w stylu retro – romantyczne pasma, niskie upięcia i falowane grzywki opadające na bok twarzy. Nadchodzący sezon to po prostu powrót kobiecych i bardzo eleganckich upięć, które doskonale skomponują się ze zwiewnymi, kwiecistymi sukienkami idealnymi na wiosnę.

Fryzura na wiosnę – słoneczne refleksy

Wiosna to także świetny moment na delikatną zmianę koloru. Zwłaszcza brunetki powinny dodać swojej fryzurze nieco jaśniejszych, złocistych refleksów, dzięki którym włosy będą wyglądały jak muśnięte słońcem. To świetny sposób na rozjaśnienie twarzy, nadanie fryzurze lekkości i rozświetlenie swojego wizerunku. Wystarczy odrobina dodatkowego koloru i możemy poczuć się piękniej na wiosnę.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *