Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Masz problem z rozczesaniem włosów? Te sposoby ci pomogą!

Puszące się, plączące i niezdyscyplinowane włosy to problem wielu kobiet. Co zrobić, gdy pasma nie chcą się układać, a każde pociągnięcie szczotki kończy się bólem i wyrwanymi włosami? Poznaj metody ułatwiające rozczesywanie i stylizowanie włosów.

Jeśli rano budzisz się ze splątanymi włosami, które nie dają się łatwo rozczesać, wypróbuj poniższe metody. Dzięki nim zamienisz codzienną walkę z włosami na przyjemną i prostą stylizację, a rozczesywanie włosów nie będzie oznaczało niszczenia włosów.

Rozczesywanie włosów bez bólu – najlepsze metody

Zanim zaczniesz w ogóle myśleć o tym, jak rozczesać włosy bez bólu, zadbaj o ich odpowiednią kondycję. Prawda jest taka, że zdrowe włosy nie sprawiają takich kłopotów w stylizacji jak pasma, które są zniszczone. Działa tutaj prosta zasada – im gładsze włosy, tym łatwiej je rozczesać. Zregeneruj, zadbaj o nawilżenie i wzmocnij, a włosy będą się dobrze układały bez twojej pomocy i dadzą się rozczesać samymi palcami.

Nim jednak uda się wzmocnić i wygładzić zniszczone włosy, warto wiedzieć, jak ułatwić rozczesywanie włosów puszących się i splątanych.

1. UŻYJ ODŻYWKI DO WŁOSÓW

Najprostszym sposobem na to, jak ułatwiać rozczesywanie splątanych włosów, jest zastosowanie odżywki. To kosmetyk, który stworzono po to, żeby wygładzał pasma i sprawiał, że ich czesanie i stylizacja będą prostsze. Wystarczy nałożyć porcję odżywki na całą długość włosów po ich myciu i spłukać (chyba że jest to produkt do stosowania bez spłukiwania). Odżywka nie tylko nada włosom piękny blask, ale też wygładzi je, nieco dociąży i skutecznie zapobiegnie splątywaniu.

2. NAŁÓŻ OLEJEK NA WŁOSY

Podobne działanie mają naturalne olejki. Regularne olejowanie włosów przed myciem lub po ich myciu to prosty sposób na ich zregenerowanie, wygładzenie i upiększenie. Dzięki olejkom nie tylko będą gładsze i łatwiejsze w rozczesywaniu, ale też odporniejsze na uszkodzenia i mocniejsze. Zaletą stosowania olejków w pielęgnacji włosów jest fakt, że działają nie tylko na powierzchni, ale też we wnętrzu włosów i na ich cebulki – to oznacza, że ich pomoc w rozczesywaniu włosów jest długotrwała, a nie tylko jednorazowa.

3. ROZCZESUJ MOKRE WŁOSY

Warto pamiętać też, że najtrudniejsze do rozczesania są suche włosy. Jeśli mają tendencję do splątywania się i puszenia, to naprawdę niewiele potrzeba, żeby je połamać i wyrwać. I dlatego rozczesywanie jest łatwiejsze, gdy włosy są mokre i nałożymy na nie odżywkę – warto jednak pamiętać, że są wtedy też bardziej łamliwe, dlatego trzeba czesać je delikatnie, grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.

4. WYBIERZ TANGLE TEEZER

Swego czasu świat oszalał też na punkcie szczotki Tangle Teezer. Dlaczego? Ponieważ to najlepsza szczotka to rozczesywania splątanych i kołtuniących się włosów. Zaprojektowano ją tak, aby dobrze leżała w dłoni i łagodnie rozczesywała włosy, bez szarpania i bez ich uszkadzania. To możliwe dzięki elastycznymi, odpowiednio rozstawionym, krótkim wypustkom Tangle Teezera, które czeszą włosy delikatnie i bez ciągnięcia. Jeśli masz problem z rozczesywaniem włosów, wypróbuj ten gadżet, bo może pomóc.

5. ZWIĄZUJ WŁOSY DO SPANIA

Dobry sposób na ułatwienie rozczesywania włosów nad ranem, to związywanie ich przed snem. Im dłuższe włosy, tym bardziej narażone na splątywanie i uszkadzanie podczas snu. Możemy związać je w kucyk, wysoki kok lub zapleść warkocz, a rano będzie łatwiej je rozczesać.

6. STOSUJ JEDWAB DO WŁOSÓW

Natychmiastowy efekt wygładzenia daje też zastosowanie kilku kropli płynnego jedwabiu. To bardzo popularny środek do stylizacji, które daje efekty wygładzonych, lśniących i elastycznych włosów, które łatwo rozczesać. Warto jednak pamiętać, że efekt ten jest krótkotrwały i utrzymuje się jedynie do kolejnego mycia włosów.

7. CZESZ WŁOSY PARTIAMI

Dobrą metodą rozczesywania włosów jest też… zmiana sposobu czesania! To najprostsze, co możemy zrobić, żeby rozczesać splątane włosy bez bólu, nie używając do tego dodatkowych środków jak odżywka, olejek, czy jedwab. Chodzi o to, żeby nie rozczesywać wszystkich włosów na raz, ale robić to partiami. Cieńsze pasmo włosów rozczeszemy łatwiej, szybciej i bez szarpania, dlatego warto stosować tę metodę, gdy włosy są splątane.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *