Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Makijaż a kształt twarzy. Jak poprawić rysy twarzy?

kosmetyki.jpg

Korektor, róż do policzków, rozświetlacz. To tylko niektóre z kosmetyków podkreślające i modelujące rysy twarzy. Sprawdź, jaki makijaż pasuje do kształtu twojej buzi. Naucz się konturować twarz tak, żeby wyglądać pięknie i modnie.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

Cechą charakterystyczną takiej twarzy jest wysokie i szerokie czoło. Aby wyrównać proporcje buzi, musisz optycznie pomniejszyć jej największą część. Bronzerem omieć skórę wzdłuż linii włosów, skronie i miejsca pod kośćmi policzkowymi. Róż do policzków nakładaj w odległości około dwóch centymetrów od nosa. Kosmetyk rozprowadź cienką warstwą w kierunku uszu. A jak stosować rozświetlacz? Zaaplikuj go na grzbiecie nosa, szczytach policzków, pod łukiem brwiowym, na brodzie i na żuchwie.

KWADRATOWA TWARZ

Właściwy makijaż może zaokrąglić twarz i złagodzić jej rysy. Bronzerem pomaluj żuchwę, skronie i skórę pod kośćmi policzkowymi. Róż nałóż na środek policzków, w kierunku skroni. Te dwa produkty nakładaj pod kątem. W ten sposób stworzysz iluzję idealnie proporcjonalnej twarzy. Na koniec zastosuj rozświetlacz. Delikatnie omieć nim skronie, skórę przy uszach i część żuchwy – powinnaś uzyskać kształt księżyca.

TWARZ POCIĄGŁA

Pociągłą i smukłą twarz należy nieco pogrubić, nakładając odpowiednie kosmetyki na środkową jej część. Na policzki nanieś róż, który delikatnie rozetrzesz w kierunku uszu. Bardzo ważne jest, abyś zrobiła to poziomo, ponieważ w ten sposób optycznie rozciągniesz buzię. Bronzer zaaplikuj wzdłuż linii włosów, pod kośćmi policzkowymi, wzdłuż brody i żuchwy. Rozświetlacz nanieś na te miejsca twarzy, które należy uwypuklić: łuk Kupidyna, szczyty policzków, łuki brwiowe i czubek nosa. Połyskujące kosmetyki naniesione na czoło i brodę optycznie wydłużają twarz.

OKRĄGŁA TWARZ

Aby poprawić proporcje okrągłej twarzy, na wszystkie wypukłe jej części nałóż bronzer. Będą to zatem: skronie, żuchwa, broda, czoło, skóra pod kośćmi policzkowymi. Pamiętaj, aby kosmetyk nakładać w kierunku uszu i lekko w dół. Nie zapomnij o rozświetlaczu. Nałóż go na grzbiet nosa, środek czoła, pod łukami brwiowymi, na kościach policzkowych, nad górną wargą i na środku brody. W ten sposób skierujesz wzrok innych na środek twojej twarzy.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *