Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Laser, depilator, pasta cukrowa, wosk, pęseta. Jak usunąć wąsik kobiecy?

Istnieje mnóstwo metod usuwania kobiecego wąsika. Laser, depilator, pasta cukrowa, wosk, pęseta i wiele, wiele innych. Który sposób będzie najlepszy? Poznaj plusy i minusy każdego z nich i wybierz ulubioną metodę depilacji niechcianego owłosienia.
Sposób numer jeden: pasta cukrowa.
Usuwanie włosków pastą cukrową jest o tyle dobre, ponieważ możemy wykonać je samodzielnie w domu. Depilacja tą metodą jest bezbolesna, bo produkt przykleja się tylko do włosków; nie powoduje podrażnienia delikatnej skóry wokół ust. Pastę cukrową przygotować możesz w kuchni. A potrzebować do niej będziesz cukru, miodu i (ewentualnie) olejków eterycznych lub innych składników zapachowych. Jeżeli nie masz wprawy w posługiwaniu się pastą cukrową, udaj się do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg depilacji wykonają profesjonaliści.
Sposób numer dwa: wosk.
Pasta cukrowa jest alternatywą dla wosku. Ten drugi produkt kupisz w każdej drogerii, a zabieg z jego wykorzystaniem znajdziesz w salonach kosmetycznych. Depilując woskiem wąsik w domu, zapamiętaj następujące zasady. Przed usunięciem niechcianego owłosienia, rozgrzej wosk w dłoniach. Następnie przyłóż go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, ale zerwij w stronę przeciwną. Po zakończonej depilacji nałóż kosmetyk nawilżający lub łagodzący.
Sposób numer trzy: pęseta.
Depilacja wąsika pęsetą wygląda tak samo, jak w przypadku regulacji brwi. Usuwamy włosek po włosku. Osoby, które nie są przyzwyczajone do takiej metody depilacji, mogą odczuwać podrażnienia lub dyskomfort podczas zabiegu. Pęsetą usuwamy włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka przez dwa tygodnie. Po tym okresie włoski odrastają słabsze i jest ich mniej. Po zakończonej depilacji warto użyć kosmetyków łagodzących.
Sposób numer cztery: depilator.
Wydaje się, że usuwanie kobiecego wąsika depilatorem to bolesna metoda, a zaraz po wyrwaniu włosków pojawiają się podrażnienia. Cóż, jest to sprawa indywidualna. Depilator wyposażony jest w nasadki; posiada także różne prędkości obrotu pęset. Te cechy pozwalają na wykonanie prawie bezbolesnego zabiegu, a efekty utrzymują się nawet do czterech miesięcy.
Sposób numer pięć: laser.
Laser to jak dotąd najskuteczniejsza metoda stałego usuwania owłosienia. Koszt jednego zabiegu uzależniony jest od salonu kosmetycznego, kosmetyków i sprzętu. Aby efekt był zadowalający, wykonać trzeba kilka serii. Jak działa laser? Impuls świetlny wysyłany przez urządzenie niszczy cebulki rzęs i osłabia włosy, powodując ich późniejsze odrastanie. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka lat.

banner