Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Laser, depilator, pasta cukrowa, wosk, pęseta. Jak usunąć wąsik kobiecy?

Istnieje mnóstwo metod usuwania kobiecego wąsika. Laser, depilator, pasta cukrowa, wosk, pęseta i wiele, wiele innych. Który sposób będzie najlepszy? Poznaj plusy i minusy każdego z nich i wybierz ulubioną metodę depilacji niechcianego owłosienia.
Sposób numer jeden: pasta cukrowa.
Usuwanie włosków pastą cukrową jest o tyle dobre, ponieważ możemy wykonać je samodzielnie w domu. Depilacja tą metodą jest bezbolesna, bo produkt przykleja się tylko do włosków; nie powoduje podrażnienia delikatnej skóry wokół ust. Pastę cukrową przygotować możesz w kuchni. A potrzebować do niej będziesz cukru, miodu i (ewentualnie) olejków eterycznych lub innych składników zapachowych. Jeżeli nie masz wprawy w posługiwaniu się pastą cukrową, udaj się do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg depilacji wykonają profesjonaliści.
Sposób numer dwa: wosk.
Pasta cukrowa jest alternatywą dla wosku. Ten drugi produkt kupisz w każdej drogerii, a zabieg z jego wykorzystaniem znajdziesz w salonach kosmetycznych. Depilując woskiem wąsik w domu, zapamiętaj następujące zasady. Przed usunięciem niechcianego owłosienia, rozgrzej wosk w dłoniach. Następnie przyłóż go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, ale zerwij w stronę przeciwną. Po zakończonej depilacji nałóż kosmetyk nawilżający lub łagodzący.
Sposób numer trzy: pęseta.
Depilacja wąsika pęsetą wygląda tak samo, jak w przypadku regulacji brwi. Usuwamy włosek po włosku. Osoby, które nie są przyzwyczajone do takiej metody depilacji, mogą odczuwać podrażnienia lub dyskomfort podczas zabiegu. Pęsetą usuwamy włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka przez dwa tygodnie. Po tym okresie włoski odrastają słabsze i jest ich mniej. Po zakończonej depilacji warto użyć kosmetyków łagodzących.
Sposób numer cztery: depilator.
Wydaje się, że usuwanie kobiecego wąsika depilatorem to bolesna metoda, a zaraz po wyrwaniu włosków pojawiają się podrażnienia. Cóż, jest to sprawa indywidualna. Depilator wyposażony jest w nasadki; posiada także różne prędkości obrotu pęset. Te cechy pozwalają na wykonanie prawie bezbolesnego zabiegu, a efekty utrzymują się nawet do czterech miesięcy.
Sposób numer pięć: laser.
Laser to jak dotąd najskuteczniejsza metoda stałego usuwania owłosienia. Koszt jednego zabiegu uzależniony jest od salonu kosmetycznego, kosmetyków i sprzętu. Aby efekt był zadowalający, wykonać trzeba kilka serii. Jak działa laser? Impuls świetlny wysyłany przez urządzenie niszczy cebulki rzęs i osłabia włosy, powodując ich późniejsze odrastanie. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka lat.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *