Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Koreański makijaż

koreanski-makijaz.jpg

Azjatycka pielęgnacja z wykorzystaniem koreańskich kosmetyków jest znana na całym świecie. Mało kto wie, jak wygląda koreański makijaż. Jeżeli chcesz dołączyć do tego elitarnego grona, przeczytaj.

Koreański makijaż twarzy

W rozumieniu Azjatek piękna cera jest bardzo jasna, zadbana i bez przebarwień. Oczywiście nie każda Koreanka taką posiada, ale wszelkie niedoskonałości można ukryć pod odpowiednim makijażem. Aby to uczynić, należy zacząć od nałożenia bazy pod makijaż. Jeżeli masz zaczerwienia i stany zapalne, użyj bazy w zielonym kolorze. Gdy chcesz rozświetlić skórę, zastosuj bazę różowofioletową. Bazę delikatnie wklepuje się w skórę. Po odczekaniu kilku minut należy sięgnąć po krem BB. Jego niewielką ilość wklepujemy bądź rozprowadzamy pędzlem lub beauty blenderem. Koreański makijaż twarzy opiera się więc na użyciu bazy pod makijaż i kremu BB.

Koreański makijaż brwi

Koreański ideał brwi to naturalne, delikatnie skorygowane łuki. W tym celu można użyć korektora, który zamaluje niechciane włoski, lub kredki, która je dorysuje. Równie dobrze spisze się tusz, pod warunkiem że zostanie roztarty na brwi. Koreański makijaż brwi jest bardzo ascetyczny.

Koreański makijaż oczu

Jednym z najpopularniejszych koreańskich trendów w makijażu oka jest puppy eye. Efekt rozczulającego spojrzenia szczeniaczka uzyskasz za pomocą eyelinera. W tym celu narysuj kreskę na górnej powiece i skieruj ją w dół. Wystarczy jeszcze wytuszować rzęsy i koreański makijaż oczu gotowy.

Koreański makijaż policzków

Koreański makijaż policzków równa się różowi do policzków. Jego kolor trzeba uzależnić od karnacji:

  • cera jasna – róże pasteloworóżowe lub pastelowobrzoskwiniowe,
  • cera trochę ciemniejsza – róże moreloworóżowe lub różowofioletowe,
  • cera oliwkowa – róże brzoskwiniowe w ciepłych odcieniach lub różowoczerwone,
  • cera bardzo ciemna – róże rodzynkowe lub pomarańczowe.
    Sposób aplikacji różu zależy od kształtu twarzy.
Koreański makijaż ust

Koreanki uwielbiają tint, czyli barwnik do ust o intensywnym kolorze i owocowym zapachu. Tint nałożony na usta barwi je na kilka godzin, a przy tym nie rozmazuje się i nie pozostawia śladów. Tint warto dobrać do koloru różu, co czyni makijaż spójnym. Koreański makijaż ust działa w myśl zasady, że najwięcej uwagi powinny skupiać wargi, które kontrastują z delikatnym makijażem oczu i policzków oraz jasną karnacją Koreanek.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *