Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jakie błędy w pielęgnacji skóry popełniasz najczęściej?

Niestety nie każda z nas wie, jak prawidłowo dbać o swoją cerę. Wciąż wiele z nas, zwłaszcza tych początkujących, popełnia wiele urodowych i kosmetycznych błędów. Niektóre nie są tak rażące, ale część z nich może skutkować poważnymi kłopotami ze skórą. Czego w takim razie się wystrzegać?

Nieprawidłowo dobrana pielęgnacja

Obecnie na rynku kosmetycznych jest tak wiele produktów, że naprawdę można przebierać. Jednak z drugiej strony trudno jest wybrać interesujący nas kosmetyku spośród tak wielu. Ale jeśli zależy ci na prawidłowej pielęgnacji twarzy, to powinnaś poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich preparatów. A te należy dopasować do rodzaju swojej cery, jej problemów, pory roku, aktualnego stanu skóry lub tego, czy korzystamy z inwazyjnych zabiegów u kosmetyczki.

Samodzielne usuwanie zmian zapalnych

Wyciskanie to najlepszy sposób na to, aby szybko pozbyć się krostek lub wągrów. Niestety manualne pozbywanie się takich zmian nie jest dobrym rozwiązaniem. W konsekwencji podrażniamy skórę, wpływamy na proces gojenia się zmiany, przyczyniamy się do powstawania przebarwień lub blizn i z palców przenosimy na twarz bakterie.

Niepoprawne oczyszczanie skóry

W oczyszczaniu skóry ważna jest kolejność stosowanych kosmetyków. Nic nie może być przypadkowe, bo istnieje określona hierarchia aplikowania produktów. Najpierw należy zastosować płyn micelarny, a potem żel myjący. Pierwszy usunie zabrudzenia wodne i tłuszczowe, a drugi zbierze pozostałe zanieczyszczenia, usunie nadmiar sebum i martwy naskórek. Dla uzyskania lepszych rezultatów możesz zastosować peeling, a potem maskę, ale tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

Niewłaściwa aplikacja kremu do twarzy

Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie kremów do twarzy zamiast kremu pod oczy. Niestety pierwszy z kosmetyków nie jest w ogóle przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu. Ma inną konsystencję i zawiera zupełnie inne składniki.

Stosowanie maseczek

Aplikowanie masek jest bardzo ważne, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Niestety większość z nas nie wie, jak poprawnie je aplikować i kiedy zmyć. Wiele osób czeka aż maski (zwłaszcza z glinkami) całkowicie zaschną. Skutek? Skóra jest ściągnięta, mogą pojawić się zmarszczki i podrażnienia. Aby uniknąć takich niedoskonałości, należy maski z glinki nałożone na twarz spryskiwać hydrolatem lub wodą termalną i odpowiednio wcześniej je zmyć.

Pielęgnacja twarzy z pominięciem szyi i dekoltu

Taką pielęgnację stosuje niestety bardzo mało kobiet. Najwięcej uwagi poświęca się twarzy, ale zapomina się o szyi i dekolcie. W konsekwencji na tych częściach ciała bardzo szybko pojawiają się zmarszczki. A wystarczy krem do twarzy zaaplikować też na szyi i dekolcie lub dobrać odpowiednie produkty do pielęgnacji tych części ciała.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *