Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak stosować derma roller w domu? Porady, kosmetyki, zasady i efekty

Pielęgnacja skóry twarzy w domu jest dla kobiet bardzo ważnym elementem porannej i wieczornej rutyny. Jednym z często stosowanych gadżetów jest derma roller, czyli małe urządzenie wyposażone w igiełki. Jak używać go, żeby przyniosło efekty i które kosmetyki będą z nim najlepiej współgrały?

Co to jest derma roller?

Derma roller to niewielkich rozmiarów rolka z igłami, które są najczęściej wykonane z tytanu. Ich długość i liczba decydują o końcowym efekcie i odczuciach podczas zabiegu. Standardowe rezultaty zapewniają igiełki o długości 0,2 mm lub 0,5 mm. A im jest ich mniej, tym lepsza jest penetracja skóry. Igły te wywołują na skórze kontrolowane stany zapalne, których regeneracja pobudza procesy naprawcze – w ich trakcie wytwarza się kolagen ujędrniający skórę i poprawiający jej gęstość.

Jak używać derma rollera w domu?

W pielęgnacji skóry derma rollerem duże znaczenie ma częstotliwość wykonywania zabiegu. Nie zaleca się codziennego używania gadżetu, lecz powtarzanie zabiegu co trzy tygodnie lub co miesiąc. Takie czasowe odstępy stwarzają możliwość regeneracji i zaistnienia procesów naprawczych. Derma rollera nie należy także stosować przez cały rok. Najlepszą porą na terapię jest jesień i zima; latem należy zrobić przerwę.

Rolką wykonuje się od 10 do 15 ruchów na jednej części twarzy. Derma roller prowadzi się wtedy z góry na dół, z prawej strony na lewą i na ukos. Zabieg przeprowadza się z minimalnym naciskiem, bo wtedy nie powinnyśmy odczuwać dyskomfortu i zauważyć krwi. Znamiona i wrażliwe miejsca należy omijać, a w okolicach oczu gadżetu trzeba używać bardzo ostrożnie.

Derma roller – efekty kuracji

Pierwsze efekty widoczne są po drugim lub po trzecim zabiegu. Skóra jest bardziej sprężysta, ma ładniejszy koloryt, ukrwienie również jest lepsze. Kolejne zabiegi derma rollerem spłycają zmarszczki, pogrubiają i ujędrniają skórę. Blizny i przebarwienia po trądziku są mniej widoczne, jednak żeby je zniwelować, należy przeprowadzić minimum 10 zabiegów.

Kosmetyki do zabiegu z derma rollerem

W pierwszej kolejności postaw na dezynfekcję igiełek. Przed zabiegiem i po nim derma roller należy opłukać w gorącej wodzie i spryskać płynem do dezynfekcji. Za pomocą rolki uszkadzamy ciągłość skóry, dlatego higiena jest tutaj bardzo ważna. Zabieg derma rollerem nie należy do najprzyjemniejszych. Nie jest bolesny, ale podczas pierwszych chwil kontaktu igieł ze skórą odczuwa się dyskomfort.

Jakich kosmetyków do rollowania użyć? Najlepiej sprawdzą się produkty z kwasem hialuronowym, kolagenem i witaminą C. Odpadają zdecydowanie zwyczajne, kosmetyki drogeryjne, sera i kremy. Podczas zabiegu stosować można jedynie specjalistyczne ampułki. Te możesz nakładać przed rollowaniem skóry lub bezpośrednio po nim.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *