Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Czy na pewno wiesz, w jaki sposób powinno dbać się o włosy? Pielęgnacja pasemek to nie tylko codzienne szczotkowanie, mycie skóry głowy co kilka dni i okazjonalne nakładanie odżywki. O włosy należy zadbać kompleksowo, czyli połączyć codzienne zabiegi pielęgnacyjne z suplementacją diety i wizytami w salonie fryzjerskim.dbałość o włosy

Co dwa lub trzy dni powinnaś myć włosy szamponem oraz nakładać na nie odżywkę lub inne produkty przeznaczone do pielęgnacji. Mówiąc o myciu skóry głowy, należy pamiętać o kilku zasadach: szamponie odpowiednio dobranym do typu włosów, rozcieńczeniu go z wodą, dokładnym spłukaniu piany i schłodzeniu włosów w celu zamknięcia porów. Popularne jest także mycie włosów odżywką; metoda ta nosi nazwę OMO. Polega na dwukrotnym umyciu włosów i dokładnym spłukaniu kosmetyku. Co kilka dni stosować możesz tzw. wcierki. Zaliczamy do nich ampułki, serum, ziołowe płukanki.

Raz w tygodniu twoim włosom przyda się olejowanie, wygładzanie siemieniem lnianym i nakładanie maseczek. Wszystkie te metody poprawią kondycję, zregenerują i odżywią włosy. Nadadzą pasemkom blasku, wygładzą je i wzmocnią; pasemka będą mniej podatne na uszkodzenia i wysuszenia. Na włosy zaaplikuj kosmetyk pielęgnacyjny i załóż na nie ręcznik – wytworzy się ciepło, które przyspieszy wchłanianie produktu.

Farbowanie i podcinanie końcówek powinnaś wykonywać raz w miesiącu. Nigdy nie rób tego samodzielnie, oddaj się w ręce specjalistów (chyba że sama nim jesteś). Farbowanie pozwala zakryć siwe włosy i odrosty; dzięki nowemu kolorowi nałożonemu na włosy całkowicie odmienimy swój wygląd. Podcinanie końcówek natomiast to dobry sposób na zregenerowanie i przyspieszenie wzrostu włosów.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *