Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak poprawnie zrobić demakijaż oczu?

Skóra powiek i oczy są bardzo delikatne. Jeżeli chcesz uniknąć podrażnień i dyskomfortu, to powinnaś o nie w szczególny sposób dbać. Jednym z bardzo ważnych etapów pielęgnacji jest demakijaż oczu. Sprawdź, jak zrobić to poprawnie.

Czemu demakijaż jest taki ważny?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i wrażliwa. Jeżeli demakijaż jest wykonany niepoprawnie, to pozostałości kosmetyków mogą zaszkodzić skórze. Resztki maskary mogą powodować łamliwość rzęs, a cienie do powiek i eyeliner mogą podrażniać oczy i skórę wokół nich. Co więcej niedokładnie usunięty makijaż wraz z sebum, potem i kurzem zapychają pory skóry, powodują trądzik i zaskórniki.

Jak poprawnie zrobić demakijaż?

Na początku należy dobrać kosmetyki, które usuną makijaż i oczyszczą cerę oraz będą dobrane do jej rodzaju i problemów. Demakijaż należy robić wolno i delikatnie, żeby nie uszkodzić rzęs i skóry wokół oczu. Jak poprawnie to zrobić? Na wacik kosmetyczny należy zaaplikować płyn do demakijażu i docisnąć do oczu. Po chwili makijaż powinien się rozpuścić. Jeżeli na skórze nadal pozostaną kosmetyki, to czynność należy powtórzyć do momentu, w którym wacik kosmetyczny będzie całkowicie czysty. Taki sposób robienia demakijażu uchroni cię nie tylko przed podrażnieniami, lecz także przed przedwczesnym powstawaniem zmarszczek. Po zrobieniu demakijażu nie zapomnij o nałożeniu kremu nawilżającego i kremu pod oczy.

Czym zrobić demakijaż?

Do demakijażu oczu najlepsze będą kosmetyki o delikatnym działaniu i bez zawartości alkoholu. Oczyszczanie twarzy mydłem również nie jest najlepszym sposobem, bo może uszkadzać naturalną barierę hydrolipidową skóry. Dlatego do demakijażu oczu poleca się produkty o łagodnym składzie i nawilżającym działaniu. Będą to więc między innymi: mleczka, płyny micelarne, płyny dwufazowe. Ważne jest, aby te kosmetyki były dopasowane do rodzaju skóry.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *