Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Jak opóźnić starzenie się szyi? 

Szyja często jest zaniedbywana w codziennej pielęgnacji. Skutkiem tego jest młoda i piękna twarz, oraz wiotka i pomarszczona szyja. Prawdą jest, że to właśnie szyja zdradza nasz prawdziwy wiek. Na szczęście mamy sposoby na skuteczne opóźnienie procesu starzenia się szyi. Oczywiście nie mówimy tutaj o specjalistycznych zabiegach, ale o pielęgnacji i domowych działaniach prewencyjnych. 

Skóra na szyi jest o wiele cieńsza niż ta na twarzy. Wraz z upływem lat delikatna skóra szyi zaczyna tracić elastyczność i witalność. Oczywiście proces starzenia się jest całkowicie naturalny, jednak czasem skóra starzeje się przedwcześnie. Dzieje się tak na skutek długotrwałego stresu, zanieczyszczenia powietrza, ekspozycji na słońce, a także paleniu papierosów. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja może opóźnić proces starzenia się szyi. 

Opóźnienie starzenia się szyi – 3 sposoby 

1. Twarz jest przedłużeniem szyi 

Na naszych półkach mamy mnóstwo przeróżnych kosmetyków do twarzy. Oczyszczamy ją dwuetapowo, stosujemy tonik, serum, różne kremy…ale czy pamiętamy o tym, by wszystkie te kosmetyki stosować również na szyję (i dekolt)? Pewnie większość nie, a to spory błąd! Jeśli każdy stosowany kosmetyk na twarz będziemy aplikować również na szyję, to odwdzięczy się ona dobrą kondycją na bardzo długi czas. To tak niewiele, a przynosi tak wiele pozytywnych skutków!

2. Serum z witaminą C 

Regularne (codzienne) stosowanie serum z witaminą C przynosi nie tylko efekty natychmiastowe, ale i długoterminowe. Tak oto serum z witaminą C nie tylko nawilża i odżywia cerę, ale także ją regeneruje od środka. Ten produkt jest wręcz receptą na zachowanie młodego wyglądu! Oczywiście serum możemy stosować także na twarz. Najbardziej polecamy serum firmy Nanoil, które je odpowiednie dla każdej cery (nawet wrażliwej) i ma aż 50 ml pojemności.

3. Krem do zadań specjalnych 

W pewnym wieku należy sięgać po kremy, które mają specjalnie dobrany skład. Tak oto polecamy krem marki La mer, który skutecznie pomaga zredukować oznaki starzenia się szyi i dekoltu. Krem zapewnia ujędrnienie i elastyczność skóry. Produkt powinno się stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Efekty stosowania będą widoczne bardzo szybko, ale najważniejsze jest to, że będą widoczne jeszcze przez długie lata.

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Uważamy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego już od najmłodszych lat życia powinno się codziennie stosować krem z filtrem SPF50 również na szyję. Oprócz tego pamiętamy o piciu minimum 2 litrów wody dziennie, a także o zbilansowanej diecie bogatej w witaminy. Dzięki temu można skutecznie opóźnić starzenie się szyi.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *