Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Gładko poszło! Jak depilować skórę nóg?

Lato tuż-tuż, a nogi jeszcze niewydepilowane? Najwyższy czas to zmienić! Maszynki niech pójdą w ruch, depilatory w końcu trzeba naładować, a z dna szafek wyciągnąć balsamy, olejki i kremy. Sprawdź, jak wydepilować skórę nóg.

Techniki depilacji nóg

Dziś do wyboru mamy niezliczone metody depilowania nóg i innych miejsc ciała. Najskuteczniejszą z nich jest laser, który zapewnia efekt gładkiej skóry na bardzo długo. Co więcej sposoby usuwania zbędnego owłosienia możemy dopasować do depilowanego fragmentu ciała, rodzaju, grubości, gęstości i koloru włosów oraz do naszej wytrzymałości na ból. Wyróżniamy następujące techniki depilacji nóg:

  1. Depilacja kremem lub pianką – najbardziej (obok maszynki) popularna i bezbolesna metoda usuwania włosków. Używa się do niej chemicznego preparatu nakładanego na skórę na określony czas. Pod wpływem działania produktu łodyga włosa rozpuszcza się, a skóra pozostaje gładka. Kremy i pianki do depilacji nie powinny podrażniać skóry, ale osoby z wrażliwą lub alergiczną skórą powinny ograniczyć ich stosowanie do minimum.
  2. Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora – skuteczna i popularna metoda. Niestety dla niektórych ból towarzyszący przy depilacji nie jest do końca do zaakceptowania. Te nieprzyjemne odczucia złagodzić mogą masujące lub chłodzące nasadki nakładane na depilator. Efekt ulgi przyniesie też zrobienie odpowiednio wcześniej peelingu i masażu skóry.
  3. Depilacja maszynką – jedna z najbardziej popularnych metod usuwania owłosienia. Jest bezbolesna, ale niestety nie daje trwałych rezultatów – gładką skórą możemy cieszyć się przez góra dwa dni. Najgorsze efekty depilacja maszynką daje przy ciemnym, grubym i mocnym owłosieniu. Osoby z jasnymi włoskami powinny wybrać maszynki z kilkoma ostrzami i nawilżającym paskiem.
  4. Depilacja woskiem – stosuje się tu plastry z woskiem na gorąco. Ogrzewa się je w dłoniach, przykłada do ciała, a następnie usuwa wraz z cebulkami włosów. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka tygodni.
  5. Depilacja pastą cukrową – naturalny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Pastę przykleja się do włosków, a zaraz potem odrywa się energicznym ruchem dłoni. Zabieg jest nieco bolesny, ale efekty utrzymują się dość długo, a pasta cukrowa nie podrażnia naskórka.

Na ratunek depilowanej skórze

Podczas depilacji może dojść do nieprzyjemnych sytuacji. Aby ich uniknąć stosuj następujące sztuczki:

  • w przypadku uszkodzenia naskórka dobrze sprawdzą się ałun, plaster z opatrunkiem lub opatrunek w sprayu;
  • zimny kompres złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia na skórze;
  • balsam silnie nawilżający do nałożenia na skórę podrażnioną depilacją.

Zasady bezpiecznej depilacji

Jeżeli chcesz osiągnąć zadowalające i trwałe efekty, to powinnaś zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa stosowanymi podczas depilacji.

  1. Jeżeli masz żylaki, tendencję do uszkodzeń naczynek lub zapalenia mieszków włosowych, to nie wolno ci wykonywać depilacji woskiem i pastą cukrową.
  2. Przed depilacją kremem lub pastą zrób próbę uczuleniową, aby wyeliminować ewentualne ryzyko powstania podrażnień i alergii.
  3. Zrezygnuj z depilacji, jeśli na skórze masz jakiekolwiek stany zapalne, wysypkę lub zakażenie.
  4. Nie depiluje się skóry z łuszczycą, egzemą, przebarwieniami lub zmianami nowotworowymi.
  5. Jeżeli masz tendencję do powstawania bliznowców, zrezygnuj z depilacji laserowej.
  6. Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji sprawdź, czy na pewno możesz go wykonać – poznaj wszystkie przeciwwskazania, zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w ciąży lub chorujesz na przykład na cukrzycę.
banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *