Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Domowe kosmetyki. Jak przerobić szminkę na wygodny błyszczyk do ust?

domowy-blyszczyk.jpgNiejednokrotnie zdarza się, że kupiona lub otrzymana szminka okazuje się za twarda albo niezbyt wygodna w aplikacji. I kiedy jej kolor jest naprawdę urzekający, pozostaje wówczas tylko żal, że nie możemy nałożyć jej na usta. Chyba że przerobimy ją na… błyszczyk! Jak to zrobić? Przepis na błyszczyk ze szminki jest wbrew pozorom bardzo prosty.

Nie każda kobieta potrafi malować się szminkami. Ogromne grono pań zdecydowanie woli błyszczyki, i to je wybiera chętniej. Trzeba jednak przyznać szczerze, że gama kolorystyczna błyszczyków do ust jest dużo uboższa. Szminki kupimy w naprawdę ciekawych i zwariowanych kolorach. Przerobienie szminki na błyszczyk to idealna opcja, gdy:

– nowa szminka okazała się zbyt twarda,
– stara szminka aplikuje się coraz gorzej i wymaga odświeżenia,
– nie umiemy i nie lubimy używać szminek,
– chcemy mieć błyszczyk o niespotykanym kolorze.

Nie ma żadnego problemu z tym, żeby przerobić szminkę na wygodny, świeży i całkowicie oryginalny błyszczyk. Będzie go nie tylko łatwiej nakładać, ale poręczniej zabrać np. do torebki. Poza tym każda kobieta się zgodzi, że błyszczyk wymaga mniej umiejętności i czasu – wystarczy kilka pociągnięć aplikatorem i cmoknięć ustami, żeby kolor ładnie się rozprowadził. Ze szminkami nie jest już tak łatwo, bo konieczne jest np. użycie konturówki.

Jak przerobić szminkę na błyszczyk?

Sposób na przerobienie szminki na błyszczyk zaprezentowała na swoim Instagramie blogerka Zohra (@zobeautyy). Wystarczyła jej chwila, żeby zamienić szminkę o pięknie różanym kolorze w wygodny błyszczyk. Co potrzebowała do tego pomysłu?

1. Szminka w wybranym kolorze (nie ma znaczenia, czy jest nowa, czy używana)
2. Podkład (niekoniecznie w dopasowanym do karnacji kolorze)
3. Nożyczki lub nożyk, strzykawka.
4. Pojemnik do rozrobienia błyszczku.
5. Opakowanie na gotowy produkt.

Przepis na domowy błyszczyk:

Wysuniętą szminkę odetnij nożyczkami lub nożykiem do pojemniczka. Rozkrusz ją dokładnie. Dodaj taką ilość podkładu do twarzy, aby szminka zmiękła i konsystencją zaczęła przypominać błyszczyk. Oba produkty wymieszaj dokładnie. Pomagając sobie strzykawką, przełóż gotowy kosmetyk do wygodnego opakowania z aplikatorem np. po zużytym błyszczyku.

Przydatne tricki: (1) Użyj podkładu rozświetlającego z mieniącymi się drobinkami, aby błyszczyk miał więcej blasku. (2) Zmieszaj kilka kolorów szminek, aby uzyskać oryginalną, całkiem nową barwę.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *