Dermapen w domu – czy domowa mezoterapia daje dobre efekty?
Mezoterapia mikroigłowa stała się tak popularna, a jednocześnie jest to zabieg tak prosty, że stała się bardzo popularna i coraz więcej osób decyduje się na domową mezoterapię, sięgając albo po derma roller, albo po derma pen. Jak wygląda taki zabieg? Czym jest mezoterapia mikroigłowa i jak ja wykonać w domu? Czy to w ogóle jest bezpieczne? Wyjaśniamy!
Czym jest mezoterapia mikroigłowa?
To dosyć „przekorny” zabieg, bo jest to ni mniej ni więcej, jak… kontrolowane uszkodzenie skóry. Robimy to, by wywołać stan zapalny. Wówczas pojawia się reakcja skóry, czyli dostaje ona informację, iż coś się stało, i zaczyna ją regenerować, koncentrując swoje siły i zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg ten jest idealny dla osób, które mają problemy z utratą jędrności skóry np. na skutek starzenia. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki w okolicach oczu czy na czole. Mezoterapia mikroigłowa redukuje też przebarwienia po trądziku, posłoneczne, niewielkie blizny oraz niektóre (zwłaszcza świeże) rozstępy.
Korzyści z zabiegu mezoterapii mikroigłowej
przy odrobinie wytrwałości i pewnym czasie można uzyskać bardzo dobre rezultaty, czyli:
- zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- redukcja blizn potrądzikowych,
- poprawa krążenia skóry,
- likwidacja rozstępów.
Mezoterapia mikroigłowa – czy to boli?
To pytanie pada bardzo często i nie bez powodu: wałek do mezoterapii wyposażony jest w niewielkie igiełki, stąd skojarzenie z bólem i nakłuwaniem. Owszem, ten zabieg bywa bolesny, ale głównie wtedy, gdy wykonujemy go w salonie. Działając w domu, nie stosujemy tak dużych igiełek i inwazyjnych nakłuć. Ból podczas mezoterapii mikroigłowej zależy od czynników, na które mamy wpływ, czyli od urządzenia, którym wykonujemy zabieg, od głębokości działania, od stosowania znieczulającej maści lub jej braku.
Dlatego, aby zmniejszyć dyskomfort, zastosuj specjalny krem znieczulający z lidokainą. Przed zabiegiem nałóż go na poddawany zabiegowi fragment skóry, okryj folią i po kilkunastu minutach zetrzyj płatkiem kosmetycznym.
Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania do zabiegu
- skóra bardzo wrażliwa,
- cera naczynkowa;
- trądzik różowaty;
- trądzik w aktywnej fazie (wypryski);
- problemy z krzepliwością krwi;
- podejrzane znamiona i rany
Derma roller – sekretna broń do walki ze starzejącą się skórą
Derma roller to proste w budowie urządzenie kosmetyczne, które składa się z małego wałka pokrytego igłami. Długość igieł może być różna, ponieważ można go stosować na różne partie skóry. Najpowszechniejsze rozmiary igiełek to te o rozmiarze od 0,25 do 2,0 mm. Do użytku domowego zalecane są derma rollery, w których długość igieł jest mniejsza i nie przekracza 1,0 mm.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – jak wygląda zabieg?
Nanieś wybrany preparat na ciało i zacznij rolować wałek na skórze – zabieg można wykonywać pionowo oraz poziomo. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, przenieś wałek na inny obszar skóry.
Uwaga! Zabieg powinien trwać maksymalnie 15 minut. W wykonuj do 10 ruchów „przód-tył” w jednym obszarze twarzy lub ciała. Nie używaj wałka do nakłuwania okolic oczu oraz powiek, ponieważ skóra w tych miejscach jest wyjątkowo cienka i bardzo podatna na uszkodzenia.
Po zakończeniu zabiegu nałóż na skórę kojącą maskę na twarz, oraz lekki krem nawilżający. Istnieją też specjalne preparaty do stosowania po zabiegach kosmetycznych – jeśli masz zamiar regularnie wykonywać mezoterapię – warto się o taki postarać.
Zdezynfekuj wałek i przechowuj w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od promieni słonecznych.
Po zabiegu nie nakładaj na skórę niczego, co ją zapycha, czyli unikaj tłustych preparatów czy oleistych substancji. Doskonałe będzie serum na przebarwienia, przeciwtrądzikowe, czy z witaminą C.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – dermapen
Dermapen do mezoterapii mikroigłowej to urządzenie, które bardzo ułatwia wykonanie tego zabiegu w domu. Dermapen przesuwa się ruchem pulsacyjnym po skórze, a jego wyposażona w malutkie igiełki głowica dokonuje wielu mikronakłuć.
Dermapen dociera do warstwy właściwej skóry i działa głębiej niż np. urządzenie do mikrodermabrazji czy tradycyjny peeling. Skóra uruchamia swoje mechanizmy obronne, czyli zaczyna produkować kolagen i elastynę, które mają za zadanie odbudowę uszkodzonych tkanek.
Dzięki temu komórki skóry odbudowują się, a jednocześnie tworzą mocniejszą i bardziej elastyczną warstwę. W efekcie cera wyraźnie się poprawia, jest bardziej jędrna i po prostu zregenerowana.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – derma roller czy dermapen?
W przypadku derma rollera działamy manualnie, jeżdżąc rolką po naszej skórze. Minus rolki jest taki, że igiełki, działają płycej niż dermapen, a w domowym zabiegu lepiej nie stosować dłuższych i nie bawić się w mocno inwazyjny zabieg. Bardzo ważna jest tu higiena i odkażanie miejsc, które poddajemy zabiegowi.
Dermapen to urządzenie z wymiennymi końcówkami. Plus jest taki, że może być stosowane przez kilka osób, gdyż końcówki są sterylnie zapakowane. Dermapen daje możliwość ustawienia zarówno prędkości, jak i głębokości wnikania igieł. Wymienne kartridże (końcówki) mają różne przeznaczenie i pozwalają na wiele profesjonalnych zabiegów kosmetycznych: od pielęgnacji twarzy, przez zabiegi na ciało aż po specjalne końcówki, za pomocą których wprowadzamy substancje głęboko w skórę i intensyfikujemy ich skuteczność. Minusem dermapena jest jednak wysoka cena.
Obydwa przyrządy odróżnia sposób nakłuwania skóry. Dermapen może wykonać dużo więcej nakłuć niż rolka, co ważne – jego użycie jest mniej bolesne i daje dużo lepsze efekty.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – jak wygląda skóra po zabiegu?
Skóra po zabiegu mezoterapii mikroigłowej może być lekko zaróżowiona, lub nawet mocno zaczerwieniona, opuchnięta, piec lub lekko swędzić. Stopień zaczerwienia zależy od indywidualnego progu wrażliwości skóry, oraz od głębokości nakłuć. Po kilku dniach skóra robi się ściągnięta, delikatnie się łuszczy, pojawiają się suche skórki. Mogą wystąpić drobne krwawienia. Wszystko to jest naturalne, jednak zsinienie skóry, albo popękane naczynka oznaczają, że źle przeprowadzono zabieg.
Mezoterapia domowa z użyciem dermapen. Czy to jest bezpieczne?
Mezoterapia domowa z dermapen to zabieg inwazyjny, lecz bezpieczny, dlatego z powodzeniem możemy wykonać go w domu – oczywiście stosując się do zaleceń oraz pilnując, by skóra była dobrze przygotowana, czyli zdezynfekowana, a po zakończeniu zabiegu nawilżona.
Dodaj komentarz