Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Czy warto stosować kosmetyki wodoodporne?

kosmetyki-wodoodporne.jpg

Kosmetyki wodoodporne stosuje się w celu wykonania trwałego makijażu, który przetrwa kąpiel w morzu, intensywny trening, letni upał i całodobową imprezę. Jakie właściwości i działanie mają kosmetyki wodoodporne?

Kosmetyki wodoodporne – skład i właściwości

Kosmetyki wodoodporne znacznie różnią się składem od klasycznych kosmetyków do makijażu. Podczas gdy standardowe kosmetyki kolorowe powstają na bazie wody, kosmetyki wodoodporne produkuje się ze składników odpornych na jej działanie. Są to przede wszystkim oleiste i gęste woski roślinne, silikony, oleje mineralne i roślinne, żywice oraz naturalne polimery, które nie tylko zapewniają ochronę makijażu przed działaniem wody, lecz także ułatwiają rozprowadzanie kosmetyków. Ponadto mają właściwości pielęgnacyjne, a dzięki swojej wodoodpornej warstwie chronią skórę również przed słońcem i wiatrem.

Kosmetyki wodoodporne – działanie

Działanie większości kosmetyków wodoodpornych opiera się na substancjach lotnych, które wyparowują po pomalowaniu i pozostawiają na twarzy sam pigment. Dlatego właśnie kosmetyki wodoodporne utrzymują swoją trwałość tylko przez jeden sezon. Aby przedłużyć ich okres przydatności, po użyciu należy szczelnie je zamykać.

Poszczególne kosmetyki wodoodporne – właściwości

Wodoodporne tusze do rzęs
Wodoodporne maskary zawierają żywice i woski, które odpowiadają za widoczne nabłyszczenie rzęs i intensywne nasycenie ich koloru. Wodoodporne tusze do rzęs bardzo długo i mocno trzymają się na rzęsach, dlatego trudno je zmyć.

Wodoodporne eyelinery i kredki do oczu
Wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie wodoodporne eyelinery i kredki. Są one dostępne w czarnym kolorze i w tęczowych barwach.

Wodoodporne cienie do powiek
Wodoodporne cienie do powiek mają zazwyczaj gęstą, aksamitną konsystencję, dzięki której bardzo łatwo się rozprowadzają. Występują w wielu kolorach i formach, to znaczy w kredkach, sztyftach i kremach.

Wodoodporne pomadki i błyszczyki do ust
Wodoodporne kosmetyki do ust dają modny matowy efekt oraz gwarantują długą trwałość i wysoką odporność na działanie wody.

Wodoodporne podkłady i pudry
Tego typu kosmetyków jest niewiele. Aby stworzyć własny wodoodporny podkład, należy swój codzienny make-up lub krem BB utrwalić wodoodpornym fixerem. Fixer to kosmetyk utrwalający w sprayu lub w pudrze.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *