Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Cut crease – nowy trend w makijażu. Czym jest i jak go wykonać?

cut-crease.jpg

Cut crease to trend w makijażu, który pojawił się niedawno i najwyraźniej rozgości się na dłużej: będzie nam towarzyszył przez święta, przywita Nowy Rok, a może nawet zdominuje całą zimę i początek wiosny. Dlaczego? Czym jest ten trend i jaki jest sekret jego popularności?

Cut crease to – mówiąc najprościej – makijaż, polegający na wyraźnym zaznaczeniu granicy między ruchomą, a stałą częścią powieki. Panie, które mają opadającą powiekę, niestety nie będą w stanie go wykonać, ponieważ byłoby to bezcelowe. Załamanie powieki chowa się u nich bowiem pod fałdką skóry. Cut crease pozwala natomiast na wyraźne zaznaczenie załamania powieki. Może to być kreska wykonana ciemniejszym cieniem, który utrzymany jest jednak w kolorystyce pasującej do wszystkich użytych w makijażu oka kolorów, ale może to być również wyraźna, odważna kreska, która nadaje makijażowi wyraźny, oryginalny i niebanalny look. W związku z tym cut crease nadaje się zarówno do makijażu dziennego, jak i do eleganckich, wieczorowych wersji. Kolory można zestawiać ze sobą dowolnie, nawet najbardziej szalona kolorystycznie wersja nie budzi zastrzeżeń. W związku z tym makijaż w stylu cut crease będzie również idealny na sylwestrową zabawę i całkiem możliwe, że zagości na powiekach również podczas karnawału.

Najprostszy, dzienny makijaż w stylu cut crease wykonuje się następująco:
  1. Przygotuj powiekę do makijażu, nałóż bazę pod cienie i wykonaj makijaż brwi w taki sposób, w jaki zawsze to robisz2. Załamanie powieki podkreśl cieniem w kolorze szarym, a następnie podkreśl je nieco ciemniejszym odcieniem szarości.
  2. Aby szary cień nie tworzył nierównej, niehigienicznej plamy, jego dolną krawędź wyrównaj za pomocą korektora w ołówku, lub beżowego cienia w kredce. W ten sposób ruchoma powieka zachowa swój wyraźny kontur.
  3. Resztę powieki pokryj cieniem w kolorze beżowym, jasnoszarym, jasnobrązowym lub innym dowolnym jasnym kolorem.
  4. Linia rzęs przy makijażu cut crease jest wzmocniona. Sięgnij po eye – liner lub miękką, precyzyjną kredkę do powiek. Może być w dowolnym, wybranym przez ciebie kolorze. Narysuj płynną, dosyć wyraźną kreskę na górnej powiece. Dolną przyciemnij odrobinę cieniem w kolorze podobnym do odcienia kredki.
  5. Wytuszuj rzęsy maskarą (najlepiej, jeśli będzie dawała mocny efekt makijażu rzęs).

Gotowe! Możesz jeszcze rozjaśnić linię wodną rzęs.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *