Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Cut crease – nowy trend w makijażu. Czym jest i jak go wykonać?

cut-crease.jpg

Cut crease to trend w makijażu, który pojawił się niedawno i najwyraźniej rozgości się na dłużej: będzie nam towarzyszył przez święta, przywita Nowy Rok, a może nawet zdominuje całą zimę i początek wiosny. Dlaczego? Czym jest ten trend i jaki jest sekret jego popularności?

Cut crease to – mówiąc najprościej – makijaż, polegający na wyraźnym zaznaczeniu granicy między ruchomą, a stałą częścią powieki. Panie, które mają opadającą powiekę, niestety nie będą w stanie go wykonać, ponieważ byłoby to bezcelowe. Załamanie powieki chowa się u nich bowiem pod fałdką skóry. Cut crease pozwala natomiast na wyraźne zaznaczenie załamania powieki. Może to być kreska wykonana ciemniejszym cieniem, który utrzymany jest jednak w kolorystyce pasującej do wszystkich użytych w makijażu oka kolorów, ale może to być również wyraźna, odważna kreska, która nadaje makijażowi wyraźny, oryginalny i niebanalny look. W związku z tym cut crease nadaje się zarówno do makijażu dziennego, jak i do eleganckich, wieczorowych wersji. Kolory można zestawiać ze sobą dowolnie, nawet najbardziej szalona kolorystycznie wersja nie budzi zastrzeżeń. W związku z tym makijaż w stylu cut crease będzie również idealny na sylwestrową zabawę i całkiem możliwe, że zagości na powiekach również podczas karnawału.

Najprostszy, dzienny makijaż w stylu cut crease wykonuje się następująco:
  1. Przygotuj powiekę do makijażu, nałóż bazę pod cienie i wykonaj makijaż brwi w taki sposób, w jaki zawsze to robisz2. Załamanie powieki podkreśl cieniem w kolorze szarym, a następnie podkreśl je nieco ciemniejszym odcieniem szarości.
  2. Aby szary cień nie tworzył nierównej, niehigienicznej plamy, jego dolną krawędź wyrównaj za pomocą korektora w ołówku, lub beżowego cienia w kredce. W ten sposób ruchoma powieka zachowa swój wyraźny kontur.
  3. Resztę powieki pokryj cieniem w kolorze beżowym, jasnoszarym, jasnobrązowym lub innym dowolnym jasnym kolorem.
  4. Linia rzęs przy makijażu cut crease jest wzmocniona. Sięgnij po eye – liner lub miękką, precyzyjną kredkę do powiek. Może być w dowolnym, wybranym przez ciebie kolorze. Narysuj płynną, dosyć wyraźną kreskę na górnej powiece. Dolną przyciemnij odrobinę cieniem w kolorze podobnym do odcienia kredki.
  5. Wytuszuj rzęsy maskarą (najlepiej, jeśli będzie dawała mocny efekt makijażu rzęs).

Gotowe! Możesz jeszcze rozjaśnić linię wodną rzęs.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *