Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Błędy w pielęgnacji i makijażu brwi, których nie powinnaś popełniać

Brwi są ważnym elementem, jeśli chodzi o makijaż i wygląd twarz. Odpowiednio zadbane i pomalowane upiększają twarz i uzupełniają cały wizerunek. Niestety nie każda kobieta wie, jak poprawnie zadbać o brwi. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy osób, to zobacz, jakich błędów uniknąć podczas regulowania lub malowania brwi.

1. Cienkie brwi odeszły do lamusa

Cienkie brwi były popularne… w ubiegłym stuleciu. Dziś wielu osobom przypominają kijanki: grubsze i zaokrąglone nad wewnętrznym kącikiem oka, a zwężające się na przeciwległym końcu. Na szczęście nie jest za późno na zapuszczenie brwi i nadanie im modnego wyglądu. Daj im mniej więcej dwa miesiące na wzrost i osiągnięcie odpowiedniej gęstości i długości. Po tym czasie możesz wyregulować łuk brwiowy i nadać mu kształt dopasowany do wyglądu twarzy.

2. Ciemny lub jasny makijaż

Wiele kobiet ma problem z dopasowaniem koloru kredki do brwi. W efekcie są zbyt jasne lub ciemne, a twarz wygląda na chorą lub starszą. Dlatego podczas wybierania kosmetyków do makijażu brwi należy wziąć pod uwagę również kolor włosów, oczu i cery. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie kredek w dwóch zbliżonych do siebie odcieniach, co zapewni trójwymiarowy efekt.

3. Lustereczko powiedz przecie…

Jeżeli nie stosujesz powiększającego lusterka, to podczas regulowania brwi pominiesz kilka włosków. A taki gadżet ułatwi ci pielęgnację łuku brwiowego. Kiedy wokół lusterka zapewnisz sobie dobre oświetlenie, np. z lampki lub okna, to żaden zbędny włosek nie schowa się przed tobą. Będziesz mogła wyrwać nawet te najmniejsze i najcieńsze.

4. Zbyt krótkie brwi

Jaka jest odpowiednia długość brwi? Ich koniec powinien znajdować się prawie na równi zewnętrznego kącika oka. Można łatwo to określić. Wystarczy użyć ołówka i przyłożyć go do skrzydełka nosa, a następnie odchylić tak, aby stykał się z zewnętrznym kącikiem oka. Jeżeli jednak zbyt mocno wyregulowałaś brwi, to pozostaje ci domalować brakujący fragment lub iść do gabinetu kosmetycznego na rekonstrukcję brwi.

5. Przesadna regulacja brwi

Nie bądź nadgorliwa podczas regulacji brwi. Jeżeli nie masz wprawy w tej kwestii, to oddaj się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Sama mogłabyś usunąć zbyt dużo włosków i uzyskać cienkie kreski zamiast naturalnie wyglądających brwi. Jeśli sama podejmujesz się regulowania brwi, to miej na uwadze to, żeby nie wyrywać zbyt dużo włosków z dolnej i górnej linii łuku brwiowego oraz znad brwi.

6. Za dużo… rozświetlacza

Wiele kobiet pod łuk brwiowy nakłada rozświetlacz po to, żeby optycznie powiększyć oczy. Niestety dużo pań przesadza z ilością tego kosmetyku. Skutek? Twarz świeci się niczym choinka i wygląda na 10 lat więcej. Jak zatem poprawnie użyć rozświetlacza? Wystarczy nałożyć go cienką linią i w minimalnej ilości tuż pod dolnym konturem łuku brwiowego. A zamiast rozświetlacza można użyć korektora w odcieniu jaśniejszym niż skóra i dwóch kredek do malowania brwi w różnych odcieniach – zapewnisz sobie wtedy naturalny efekt 3D.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *