Do góry

JA Piękna – Magazyn kosmetyczny

Akupunktura kosmetyczna, czyli jak się odmłodzić

akupunktura-kosmetyczna.jpg

Akupunktura kojarzy się nam przeważnie z chińską medycyną ludową. Tymczasem ten zabieg coraz częściej stosuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej do poprawy kondycji skóry. Co możesz osiągnąć dzięki nakłuwaniu skóry maleńkimi igłami?

Na czym polega zabieg?

Akupunktura kosmetyczna to terapia wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a wykonuje się ją w celu opóźnienia procesów starzeniowych. Może więc zastąpić niektóre zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: botoks, peeling chemiczny i dermabrazja. Akupunktura kosmetyczna nie wpływa na mimikę i nie zmienia rysów twarzy. Zabieg musi być wykonywany przez wyspecjalizowanego lekarza.

Igły umieszcza się w konkretnych częściach twarzy, co uzależnione jest od potrzeb lub schorzenia. W skórze pozostają przez około 40 minut. Niekiedy zabieg połączony jest z masażem olejkami eterycznymi lub mikroprądami. Pierwsze efekty widać już po dwóch lub trzech zabiegach. Po odbyciu całej serii składającej się z 15 wizyt skóra jest bardziej elastyczna, a zmarszczki spłycone.

Akupunktura kosmetyczna – efekty

Wprowadzanie igieł pobudza komórki skóry. Krążenie krwi poprawia się, a kolagen i elastyna są produkowane w większej ilości. To z kolei przekłada się na ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Dodatkowo akupunktura kosmetyczna pobudza włókna mięśniowe, które zyskują lepsze napięcie.

Częstotliwość zabiegów

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Obejmuje ona 15 wizyt, z czego 10 jest przeprowadzanych dwa razy w tygodniu. Aby rezultaty akupunktury kosmetycznej utrzymały się jak najdłużej, należy poddać się tzw. zabiegom podtrzymującym, które wykonuje się raz w miesiącu.

Akupunktura kosmetyczna – przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy będą mogli wypróbować tę metodę pielęgnacji skóry. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Oto najważniejsze z nich: zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby skóry, nadciśnienie, choroby serca, ciąża, menstruacja, pobudzenie psychiczne.

banner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *